Umowa czarteru

Biorąc jacht w czarter, przed wypłynięciem w rejs musisz podpisać z armatorem umowę, która dokładnie reguluje warunki, na jakich dany jacht czarter ujesz. Na Mazurach przyjęło się, że jachty odbierasz w godzinach popołudniowych, a zdajesz w rannych. Umowa o czarter jachtu opisuje także wysokość kaucji.

Na co zwrócić uwagę podpisując ten dokument? Istotne jest to, jak ma wyglądać zwrot kaucji, bo zdarzają się sytuacje, gdy armatorzy mówiąc kolokwialnie nieco użytkowników swoich jachtów próbują naciągnąć. Na szczęście biorąc jacht w czarter są to raczej sytuacje sporadyczne.

Umowa o czarter jachtu powinna zawierać także punkt dotyczący ubezpieczenia jachtu. Po pierwsze, warto sprawdzić czy ono jest, po drugie czy obejmuje także odszkodowanie w razie kradzieży rzeczy osobistych załogi. Choć na szczęście jachty na Mazurach są coraz rzadziej ofiarą tego niecnego procederu.

Oczywistą oczywistością jest także to, że podpisując umowę na czarter jachtu sprawdzamy dowód rejestracyjny jachty, oraz to czy armator rzeczywiście ma prawa użytkowania danego jachty. Pilnując tych formalności, możemy być pewni, że czarter jachtu na Mazurach będzie przyjemnością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>