Infrastruktura

Biorąc jacht w czarter na Mazurach spotkasz wiele urządzeń, które mają ułatwić życie żeglarzom. Poniżej omawiamy kilka z nich, a ten rady pomogą ci oddać jacht, który wziąłeś w czarter w całości, a to oznacza zwrot całej kaucji.

Co to jest śluza

Jest to urządzenie, budowla hydrotechniczna którą buduje się w miejscach, gdzie istnieje różnica poziomów między zbiornikami wodnymi. Najpopularniejszą śluzą na Mazurach jest Guzianka, na południe od której znajduje się port Ruciane Nida, gdzie można rozpocząć swój rejs i właśnie tu wziąć jacht typu Twister 800, Antila 24 czy Antila 27 w czarter. Pokonanie śluzy nie stanowi żadnego problemu, trzeba tylko przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Światła ostrzegawcze

Jest to nowość na Mazurach. Kilkanaście masztów, które ostrzegają o złej pogodzie ma ułatwić żeglarzom życie. Jeśli jesteśmy na jachcie i widzimy, że latarnie mrugają to warto pomyśleć o spłynięciu do brzegu. Gdy błysków jest czterdzieści na minutę, to zagrożenie jest potencjalne. Gdy jest ich 90, to jachty czym prędzej powinny zmierzać w stronę brzegu i bezpiecznego portu. Pływanie jachtem, który wzięliśmy w czarter w taką pogodę, może się skończyć fatalnie.

Porty

Tych na Mazurach jest od groma i zdecydowanej większości z nich funkcjonuję firmy, które dają jachty w czarter. Do kluczowych należą Ruciane – Nida, Pisz, Mikołajki, Giżycko oraz Węgorzewo, a w każdej z tych miejscowości na Mazurach nigdy nie zabraknie nam miejsc, gdzie można zacumować nasz jacht.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>