Gdzie popłynąć na Mazurach

Mazury – kraina tysiąca, a nawet więcej jezior to idealne miejsce by ruszyć w rejs jachtem. Po tym, jak już wzięliśmy go w czarter warto eksplorować pięknie przyrodniczo jeziora.

Natura

Jeśli szukamy natury i na naszym jachcie chcemy słuchać śpiewu ptaków, a nie podchmielonych żeglarzy to warto się wybrać na południe np. na jezioro Nidzkie, które jest rezerwatem. Na północy bardzo przyjemnie jest też żeglowanie jachtem na jeziorze Dobskim, gdzie można podziwiać m.in. wyspę kormoranów. Czarter jachtu z Węgorzewa to także jazda obowiązkowa na jezioro Mamry, które należy do najczystszych na Mazurach. Czarter jachtu z Giżycko pozwala nam skoczyć albo na północ albo na południe.

Kultura żeglarska

Żeglarze są różni: jedni stronią od towarzystwa, inni go bardzo uparcie szukają. Ci, którzy lubią tłok, na pewno powinni zawinąć swoim jachtem do Mikołajek – to imprezowa stolica Mazur. Dawniej mekką imprezowiczów, którzy brali jachty w czarter był Sztynort, ale obecnie jego blask i sława nieco minęły. Za to nieprzerwanie dużą popularnością cieszy się Giżycko, w którym odbywa się żeglarski festiwal szant.

Ci, dla których czarter jachtów na Mazurach to sposób na spędzenie wakacji, na pewno znajdą coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>